Překladač

Počasí dnes:

30. 8. 2016

poloj

Bude skoro jasno až polojasno. Denní teploty 21 až 25°C. Noční teploty 12 až 8°C.

Zahájení provozu vyhlídkové věže kostela Všech svatých ve Stříbře

Výstup 144 schodů dovede návštěvníka této gotické stavby do bývalého obydlí pro věžného, které bylo společně s barokní střechou k věži dostavěno v roce 1699. Z těchto prostor je pak možné vyjít na ochoz věže, odkud je možné se z výšky 32 m rozhlédnout po krásách města Stříbra a jeho okolní krajiny.

V době od úterý do pátku a v sobotu budou prohlídky vedeny průvodcem z Informačního centra v Městském muzeu, a to v 9:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin.
Sobotní provoz (v době od června do září) v časech 10:00, 11:00,  13:00, 14:00.

Jednotlivé prohlídky jsou omezeny počtem návštěvníků na 12 osob, děti od 6 do 12 let pouze v doprovodu dospělé osoby. Prohlídky skupin je možné rezervovat na uvedené časy od úterý do pátku.

Provoz této vyhlídkové věže bude zahájen 15. dubna  a ukončen 30. září.

Vstupné dobrovolné.

Městské muzeum ve Stříbře

Pohled na kostel z věží z jižní strany

PROVOZNÍ ŘÁD VĚŽE KOSTELA VŠECH SVATÝCH VE STŘÍBŘE

1. Věž kostela Všech svatých je určena jako věž s vyhlídkou pro veřejnost se vstupem na vlastní nebezpečí.

2. Po celou dobu prohlídky věže musí být přítomen technický průvodce provozovatele

3. Počet návštěvníků na jednu prohlídku nesmí být vyšší než 12 osob, děti do 12 let pouze s doprovodem rodičů, popř. dospělé osoby, dětem předškolního věku a osobám s tělesným postiženým není vstup povolen. Návštěvníkům trpícím fobií z malého prostoru nebo z výšky se vstup nedoporučuje!

4. Vstup na věž je možný pouze na základě předchozí rezervace, případně při osobním objednání v Infocentru Městského muzea ve Stříbře.

5. Návštěvníci věže jsou si vědomi náročnosti výstupu a sestupu, ten podnikají s vědomím svého zdravotního stavu na vlastní nebezpečí, ve vhodném oblečení a obutí. Před výstupem na věž s vyhlídkou budou návštěvníci poučeni o náročnosti výstupu technickým průvodcem.

6. V celém prostoru věže platí přísný zákaz kouření, používání otevřeného ohně, požívání alkoholických nápojů, omamných, návykových a psychotropních látek.

7. Prohlídky věže budou prováděny s ohledem na provoz kostelních zvonů a s ohledem na provoz a konání bohoslužeb v kostele Všech svatých ve Stříbře. V době silnězhoršených meteorologických podmínek (bouře, vichřice s nárazy větru) se prohlídky neprovádí.

8. Návštěvníci jsou povinni dbát pokynů doprovodu, dodržovat provozní řád, zásady bezpečnosti, požární ochrany a hygieny. Provozní řád je dostupný na webových stránkách Infocentra, městského muzea i v prostorách věže

9. Návštěvníci jsou odpovědní za dodržování pořádku v celém prostoru věže, za ochranu majetku a za škody způsobené porušením provozního řádu. Jakékoli zásahy do majetku a manipulace s ním jsou přísně zakázané

10. Veškeré zjištěné závady jsou návštěvníci povinni neprodleně hlásit doprovodu

Platnost tohoto provozního řádu je od 1.4.2012