Od dubna je Infocentrum otevřené také v NEDĚLI 8-16 hod. Vyhlídková věž kostela bude v provozu od května. Sobotní provoz muzea potrvá červen-září.

Numismatika

Sbírky mincí, bankovek a medailí z období 13. až 20. století evropské provenience.

Unikátním dokladem středověkého mincovnictví je stříbrský poklad nalezený v roce 1953 složený ze stříbrných mincí pocházejících z 13. století (bavorské feniky a brakteáty).

Unikátní jsou nové nálezy stříbrných mincí objevených při archeologickém průzkumu spojeném s revitalizací náměstí. Mince pochází z doby panovaní Vladislava II., Ludvíka I a Ferdinanda I. Některé mince jsou označovány podle nižšího obsahu Ag a vyššího obsahu mědi jaké mince černé narozdíl od mincí bílých s vyšším obsahem stříbra.

Mince z náměstíMince ná

Mince z náměstíMince z náměstí