Věž děkanského kostela Všech svatých

Městské muzeum ve Stříbře provozuje také věž děkanského kostela Všech svatých s možností vyhlídky. Hranolová věž se základy z pozdní gotiky dosáhla v roce 1699 díky dostavbě obydlí pro věžného a kupole výšky 51 m. Interiér věže je tvořen 4 patry, kde v úrovni posledního jsou umístěny dva zvony velké a jeden malý sloužící jako umíráček. Věž je pod kupolí ukončena ochozem, který je umístěn ve výšce 32 m. Výstup po 144 schodech je odměněn kruhovým výhledem na panorama města, údolí řeky Mže i blízkého okolí. Za dobré viditelnosti lze na JZ zahlédnout také 40 km vzdálené hřebeny Českého lesa.

Věž je zpřístupněna od 2. května do 30. září.

(v dubnu a květnu ve dnech ÚT-PÁ, červen až září ÚT-SO)

Prohlídky jsou vedeny průvodcem z Informačního centra v budově Městského muzea na Masarykově náměstí:

• ÚT - PÁ 9:00, 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin
  • SO 10:00, 11:00, 13:00, 14:00 a 15:00 hodin

Jednotlivé prohlídky jsou omezeny počtem návštěvníků na 12 osob, dětem od 6ti do 12ti let je vstup umožněn pouze v doprovodu dospělé osoby. Z bezpečnostních důvodů je dětem do 6ti let vstup na věž zakázán.

Prohlídky skupin je možné rezervovat na uvedené časy od úterý do soboty.

V případě dotazů kontaktujte Informační centrum na tel. 374 627 247

Vstupné dobrovolné

Pohled na kostel z věží z jižní strany

Provozní řád věže kostela všech svatých ve Stříbře:

1. Věž kostela Všech svatých je určena jako věž s vyhlídkou pro veřejnost se vstupem na vlastní nebezpečí.

2. Po celou dobu prohlídky věže musí být přítomen technický průvodce provozovatele.

3. Počet návštěvníků na jednu prohlídku nesmí být vyšší než 12 osob, děti do 12 let pouze s doprovodem rodičů, popř. dospělé osoby, dětem předškolního věku a osobám s tělesným postiženým není vstup povolen. Návštěvníkům trpícím fobií z malého prostoru nebo z výšky se vstup nedoporučuje!

4. Vstup na věž je možný pouze na základě předchozí rezervace, případně při osobním objednání v Infocentru Městského muzea ve Stříbře.

5. Návštěvníci věže jsou si vědomi náročnosti výstupu a sestupu, ten podnikají s vědomím svého zdravotního stavu na vlastní nebezpečí, ve vhodném oblečení a obutí. Před výstupem na věž s vyhlídkou budou návštěvníci poučeni o náročnosti výstupu technickým průvodcem.

6. V celém prostoru věže platí přísný zákaz kouření, používání otevřeného ohně, požívání alkoholických nápojů, omamných, návykových a psychotropních látek.

7. Prohlídky věže budou prováděny s ohledem na provoz kostelních zvonů a s ohledem na provoz a konání bohoslužeb v kostele Všech svatých ve Stříbře. V době silně zhoršených meteorologických podmínek (bouře, vichřice s nárazy větru) se prohlídky neprovádí.

8. Návštěvníci jsou povinni dbát pokynů doprovodu, dodržovat provozní řád, zásady bezpečnosti, požární ochrany a hygieny. Provozní řád je dostupný na webových stránkách Infocentra, městského muzea i v prostorách věže.

9. Návštěvníci jsou odpovědní za dodržování pořádku v celém prostoru věže, za ochranu majetku a za škody způsobené porušením provozního řádu. Jakékoli zásahy do majetku a manipulace s ním jsou přísně zakázané.

10. Veškeré zjištěné závady jsou návštěvníci povinni neprodleně hlásit doprovodu.

Platnost tohoto provozního řádu je od 1.4.2012.